poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Zmartwychwstał..

Święta upłynęły bardzo spokojnie, rodzinnie, smacznie i wyjątkowo słonecznie.. Dla mnie te chwile mają wyjątkową wartość ze względu na wymiar rodzinny oraz oczywiście duchowy. Jeśli obchodzę te święta ( lub jakiekolwiek) to staram się dotykać ich istoty, treści. Sprowadzanie Bożego Narodzenia do choinki i prezentów, a Wielkanocy do zajączka i święconki to dla mnie nieporozumienie. Dlatego dziwią mnie te tłumy podążające w sobotni poranek z koszyczkiem do kościoła. Dla wielu z tych osób aspekt religijny sprowadza się tylko do tego gestu.. Sobotnia liturgia Wielkiej Nocy lub niedzielna rezurekcja to już za wielkie poświęcenie (więc jeśli nie ma całości, to po co ten koszyczek..?). Wiem, wiem. Nie mam prawa oceniać (i oczywiście jestem od tego daleka, każdy ma prawo do własnych wyborów) tylko tak sobie myślę, że często idziemy na skróty (sama często tak robię, bo diabelnie trudno być w dzisiejszym świecie klarownym, jednoznacznym w swoich poglądach, wyborach). Trudne, ale nie niemożliwe.. 
Ja jutro mam jeszcze wolne, więc bardzo powoli się nastrajam, by powrócić do zwyczajnej codzienności.
Pozdrawiam najcieplej i życzę dużo słonka!

piątek, 22 kwietnia 2011

Z życzeniami..

We wtorek chcąc wejść bardziej w klimat Wielkiego Tygodnia (i nie zatrzymać się wyłącznie na sprawach związanych z przygotowaniami) wybrałam się na koncert: "Jesteś tym, kim będziesz jutro - Pasja Szczecińska". Premierowe wykonanie, poruszająca muzyka (S. Sojka), piękne teksty (R. Brandstaettera), gwiazdorskie wykonanie (min. D. Stenka, J. Trela, M. Walewski). Miało być zniewalające (być może miałam za duże oczekiwania) było po prostu dobre.. Chwila zatrzymania i wytchnienia..Moje Drogie życzę Wam, aby te święta Wielkiej Nocy były prawdziwie radosne, spokojne, zdrowe.
Niech Zmartwychwstały Chrystus przymnaża nam miłości, nadziei i wiary!

Smacznego świętowania i dużo słońca!
Świąteczne uściski.

Na koniec przepraszam serdecznie, ale nie miałam chwili, aby podać wcześniej wyniki candy. Bardzo Wam serdecznie dziękuję za udział w zabawie oraz możliwość poznania wielu nowych, inspirujących miejsc!

Losowanie wskazało, że wieszaczek powędruje do MariiPar (Zielony kuferek), natomiast zawieszka do Uli (Anielski zakątek). Gratuluję!

niedziela, 17 kwietnia 2011

W oczekiwaniu..

Jutro już Wielki Tydzień. Najgrubsze przygotowania za nami. W pracy mnóstwo roboty, ale pocieszające jest to, że od czwartku mam już wolne. Do tego czasu staram się porobić dekoracje, zakupy (nienawidzę tych ogromnych kolejek w ostatnie dni, więc to co mogę, kupuje wcześniej). Jak co roku, nie wiem, kiedy ten czas tak szybko minął..
Kilka zdjęć wiosny, którą udało mi się uchwycić na dzisiejszym spacerze..

Ta wielość koloru.. 
Spokojnego tygodnia Wam życzę!
M.

niedziela, 10 kwietnia 2011

Przyleciały motyle..

Ze zniecierpliwieniem czekałam na weekend, aby móc zrealizować zaplanowany wyjazd na wieś. Chciałam z bliska przyjrzeć się wiośnie. Móc zapisać jej kolory w pamięci i kadrze obiektywu. I cóż.. okazało się, że wiosna w mieście i wiosna na wsi, to dwie różne wiosny:)! W mieście wszystko rozkwita. Forsycje, bratki, żonkile cieszą swym widokiem. Drzewa i trawa w parkach coraz bardziej zielone. A na wsi - golutko! Wszystko dopiero w powijakach. Gdzieś tam w trawie pojedyncze stokrotki. Tulipany pewnie zakwitną dopiero w maju (tak mieliśmy w poprzednim roku)! Zatem nie mam zdjęć wiosny, bo wiosna się ociąga..

Będą motyle, bo te rozpanoszyły się po całym domku..Pozdrawiam ciepło i życzę spokojnego, słonecznego tygodnia!