poniedziałek, 30 grudnia 2013

Ruchoma szopka..

Ostatnie dni starego roku upływają błogo i leniwie. Bardzo mnie cieszy fakt, że nie mam absolutnie żadnych pilnych potrzeb załatwiania czegokolwiek w sklepach, urzędach, bankach etc. Dla mnie wszyscy mogą już dzisiaj mieć wolne (mam na myśli przede wszystkim branże usługowe) i spokojnie cieszyć się ostatnimi dniami tego roku.
Zdaję sobie sprawę, że nie jest tak u wszystkich i z żalem patrzyłam na Pana z pobliskiego warzywniaka, który otworzył swój sklep w drugi dzień świąt i siedział w zimnie w oczekiwaniu na jakiegokolwiek klienta..
Tymczasem w domu jeszcze zapach resztek świątecznych przysmaków, migoczące światełka na choince i jedyna w tym roku nowa, świąteczna dekoracja (poniżej).
Polowałam na nią długo, gdyż nie jest to nasza, rodzima tradycja. Będąc przed świętami w Berlinie na świątecznych jarmarkach wypatrzyłam w przyzwoitej cenie i.. nowy nabytek sprawia teraz radość.

Palące się świeczki i górne śmigiełko sprawiają, że figurki się kręcą.
Jak Wam się podoba ta tradycyjna, niemiecka dekoracja?


Berlińskie, świąteczne dekoracje.


Pozdrawiam cieplutko w ostatnie dni starego roku!

wtorek, 24 grudnia 2013

Boże Narodzenie 2013
Życzę Wam moje Drogie łaski wiary, która pośród Nocy tego świata odnajdzie prawdziwe Światło. 


Niech ono wzejdzie w Waszych sercach jak gwiazda poranna i wypełni wszystko łagodnym pięknem miłości. 

Z serdecznymi życzeniami dla Was i bliskich.
Radosnego świętowania :)
Monika

niedziela, 22 grudnia 2013

Ostatnie przygotowania

Chociaż moja obecność na blogu była w ostatnim czasie znikoma, kończący się adwent jest najbardziej spokojnym czasem jaki pamiętam w ostatnich latach. 
Być może to za sprawą wczesnego, roratniego wstawania :) wszystko układało się we właściwej kolejności i właściwej hierarchii .. Mieszkanko posprzątane, zakupy zrobione. W domu pachnie piernikiem i świerkowym igliwiem.., gdyby jeszcze odrobinkę przyprószyło śniegiem..  Piękny czas..
Pozdrawiam Was najmocniej, do miłego!