wtorek, 29 lipca 2014

Cudowny, spokojny czas..

W niedzielę wróciłam ze spływu kajakowego. Świetny czas. Piękne słońce (pogoda idealna :), dużo ruchu :), każdego dnia kilka godzin wiosłowania. 
Odcinki raczej krótkie ze względu na dzieci, które mieliśmy w ekipie (od 14 km do 24 km dziennie). Z powyższych względów oraz przez wzgląd na dużą ilość bagażu z którą płynęliśmy w kajakach darowaliśmy sobie odcinek z jeziorem (wiele osób zaczyna spływ Wdą w miejscowości Lipusz, my wystartowaliśmy z miejscowości Borsk, a skończyliśmy w Tleniu, skąd wypożyczaliśmy kajaki).

Tego rodzaju wypoczynek jest bardzo specyficzny.Wiele osób może powiedzieć: po co się tak męczyć? 
Dla mnie i moich przyjaciół to fantastyczny czas (na przestrzeni kilku lat, to mój piąty spływ kiedy płyniemy minimum tydzień). 
Oderwanie od zgiełku, hałasu, TV, internetu...
Jeśli jesteście w stanie przekonać się do pewnej niewygody (spanie w namiotach, gotowanie na kuchenkach turystycznych, jeśli brak pola z prysznicem, bo takowe są już często, ..mycie w rzece) to bardzo Wam polecam takie doświadczenie. Wszelkie niewygody (które są do przebrnięcia :) rekompensuje obcowanie z przyrodą. Zielone lasy, łąki, pola, ptactwo wszelakie, odgłosy natury.. 
Fizycznie pewien wysiłek, ale odpoczynek od zgiełku codzienności nieoceniony!
Dodam na koniec, że rzeka raczej prosta (bardzo mało przeszkód, poziom wody i nurt na większości odcinków sprzyjający), na trasie mało ludzi. Zasadniczo przez cały tydzień spotkaliśmy tylko dwie ekipy:
rodzinkę z psem w kajaku :) i zorganizowana grupkę miłych ludzi. 

Termin spływu ustaliliśmy w taki sposób, aby będąc w okolicy (z naszego miasta to ponad 300 km) zwiedzić przepiękny skansen we Wdzydzach Kiszewskich i zahaczyć o 41. jarmark wdzydzki. Polecam!

Na koniec wstawiam dwa linki gdybyście chciały poczytać coś więcej .

http://www.naogrodowej.pl/artykul,40_Jarmark_Wdzydzki_na_Kaszubach,154

http://www.muzeum-wdzydze.gda.pl/jarmark.html

Dobrego dnia, pełnego słońca!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie za Twój komentarz :).